See a list of our collections

Sandra Joskowska

Pomoc w leczeniu mukowiscydozy

Purpose of the collection: Leczenie i rehabilitacja
Nazywam się Sandra Joskowska, mam 22 lata i choruję na nieuleczalną chorobę - mukowiscydozę. Mukowiscydozę wykryto u mnie w 5 roku życia. Początki choroby były bardzo trudne, dużo chorowałam i często przebywałam w szpitalu.

Money raised: 230 zł / 6500.00 zł

2023-03-31

Days remaining: 120 and there is still missing: 6270 zł

Contribute now

History

Nazywam się Sandra Joskowska, mam 22 lata i choruję na nieuleczalną chorobę  - mukowiscydozę.

Mukowiscydozę wykryto u mnie w 5 roku życia. Początki choroby były bardzo trudne, dużo chorowałam i często przebywałam w szpitalu.

Mukowiscydoza to choroba, której nie widać na zewnątrz. Niszczy mnie od środka, odbiera siły, oddech i życie. W ostatnim czasie częściej trafiam do szpitala z powodu zaostrzeń choroby.

Leki, drenaże, inhalacje to wszystko towarzyszy mi na co dzień. Niestety choroba postępuje bardzo szybko i nieprzewidywalnie. W ostatnim czasie bardzo szybko się męczę i nawet bardzo krótki spacer powoduje to, że dusi mnie kaszel.

Jednak mimo tak wielu ciężkich chwil, nigdy się nie poddałam. Zawsze miałam w sobie siłę i determinację, by walczyć o normalne, szczęśliwe życie. 

Od kilku miesięcy przyjmuję leki przyczynowe. Zaczynam zauważać pierwsze zmiany. Aby jednak być w dobrym stanie, muszę przyjmować jeszcze dużo innych leków
i wykonywać inhalacje. Niestety cześć z nich nie jest fundowana. Dlatego leczenie tej choroby jest bardzo kosztowne. 

Dlatego Proszę Państwa o wsparcie w pokryciu rocznych kosztów mojego leczenia
i rehabilitacji. Proszę o wsparcie w leczeniu, aby móc dalej żyć.