Walka o oddech trwa! Adoptuj płuca – podaruj oddech Inhalator Oddech Życia Na leczenie i rehabilitacje Nie poddajemy się. WALCZYMY! Pomóż mi zatrzymać chorobę, ja już tracę nadzieję Walka o każdy oddech Walka o oddech dla Wiktorii Bądź przy mnie w walce o oddech Zobacz listę naszych zbiórek

Damian Dymnicki

Roczna rehabilitacja i leki w walce z mukowiscydozą

Cel zbiórki: Zdrowie i rehabilitacja
PROSZĘ WSZYSTKICH LUDZI O DOBRYM SERCU o pomoc – wsparcie finansowe, duchowe, o ODDECH dla mnie, który przedłuży moje życie, bym mógł jak najdłużej cieszyć się chwilami spędzonymi z moim najukochańszym synkiem, któremu DZIĘKUJĘ za słowa otuchy i wsparcia w ciężkich chwilach, gdy walczę z chorobą.

Zebrano: 1195 zł / 18000.00 zł

2018-11-01

Pozostało 8 dni, a brakuje jeszcze 16805 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc

O Stowarzyszeniu

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Naszą misją jest kompleksowa pomoc chorym na mukowiscydozę i ich rodzinom.

Wspieramy naszych podopiecznych w ich bieżących potrzebach i działaniach. Nadzorujemy prowadzenie ich subkont oraz wspieramy w pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych do zapewnienia odpowiedniego leczenia, rehabilitacji, a czasem i przeszczepu. Pomagamy dzieciom i dorosłym – kupujemy leki, finansujemy leczenie i operacje medyczne.

Szukamy najbardziej
potrzebujących chorych

Weryfikujemy potrzeby
i organizujemy zbiórkę

Przekazujemy zebrane
środki i sprawdzamy
ich wydatkowanie

Nasze aktualne zbiórki

Nie poddajemy się. WALCZYMY!

Kamil to pogodny czternastoletni chłopiec, który każdego dnia walczy z mukowiscydozą. Inhalacje, drenaż, masa leków to jego codzienność. Do tego dochodzą liczne pobyty w szpitalu.

Zebrano: 1320 zł / 3000.00 zł

2018-11-01

Pozostało 8 dni, a brakuje jeszcze 1680 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc
Walka o oddech dla Wiktorii

Wiki to moje słoneczko , które mam nadzieję będzie mi jeszcze świecić przez długie lata. Nie pozwólcie zgasnąć tym promykom, które dodają mi sił do walki o lepsze życie mojej córki.

Zebrano: 2588 zł / 30000.00 zł

2018-11-05

Pozostało 12 dni, a brakuje jeszcze 27412 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc
Inhalator Oddech Życia

Proszę o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na nowy inhalator THOMEX-MBU, który jest mi niezbędny do życia.

Zebrano: 1385 zł / 3000.00 zł

2018-11-01

Pozostało 8 dni, a brakuje jeszcze 1615 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc
Walka o każdy oddech

W 6 tygodniu życia Rozalii wszystko się zaczęło, badania.... diagnoza “pani dziecko jest nieuleczalnie chore” to ona cicha niszcząca od środka tak mały organizm mukowiscydoza.

Zebrano: 180 zł / 10400.00 zł

2018-11-22

Pozostało 29 dni, a brakuje jeszcze 10220 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc
Na leczenie i rehabilitacje

"Mamo kiedy będę zdrowa? Jak długo jeszcze będę brać te leki i robić inhalacje?" Takie pytania zadaje moja 4-ro letnia córka Magda, która choruje na ciężką genetyczną, wyniszczającą organizm chorobę zwaną mukowiscydoza.

Zebrano: 435 zł / 6000.00 zł

2018-11-01

Pozostało 8 dni, a brakuje jeszcze 5565 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc
Adoptuj płuca – podaruj oddech

Mukowiscydoza uwarunkowuje całkowicie życie chorego oraz jego najbliższego otoczenia, nie tylko poprzez konieczność stałej pomocy i fizjoterapii, ale także ogromne koszty leczenia, które dają szanse na poprawę, jakości i wydłużenie życia. Chorzy na mukowiscydozę są w swojej walce często osamotnieni, ponieważ ze względu na ryzyko zakażeń krzyżowych, nie mogą się spotykać z innymi chorymi.

Zebrano: 30 zł / 1000.00 zł

2018-11-01

Pozostało 8 dni, a brakuje jeszcze 970 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc

Udało nam się pomóc już 180 dzieciom w całej Polsce!

Razem zebraliśmy już 345 107,87 zł dla naszych podopiecznych!

Nasi partnerzy

Dowiedz się więcej o muskowiscydozie...

Mukowiscydoza to ciężka, nieuleczalna choroba genetyczna. Spowodowana jest uszkodzeniem białka CFTR, występującym u około ¼ populacji. Organizm chorego produkuje nadmierną ilość lepkiej wydzieliny, której trzeba się pozbywać w sposób mechaniczny. Mukowiscydoza jest chorobą wielonarządową, więc atakuje między innymi płuca, trzustkę i wątrobę, prowadząc do ich całkowitego zniszczenia. Towarzyszy jej wiele innych chorób takich jak np. cukrzyca czy choroby serca. Czytaj więcej...
Jest bardzo dużo objawów mukowiscydozy, które pozwalają na jej rozpoznanie. Najprostsze z nich to ciągle nawracające infekcje dróg oddechowych (np. zapalenie płuc), ciągły kaszel, duszności. Ponadto świszczący oddech, bardzo słony pot, przewlekłe zapalenie zatok, niska waga, niewielki wzrost oraz częste, tłuste i nieforemne stolce. Jednak aby mieć całkowitą pewność, należy wykonać badanie chlorków w pocie, lub u mniejszych dzieci badania przesiewowe. Czytaj więcej...
Każdy pacjent ma nieco inny przebieg choroby, więc również leczenie u każdego wygląda trochę inaczej. Są jednak trzy podstawowe elementy, obecne w leczeniu niemal każdego chorego. Pierwszym z nich jest fizjoterapia oddechowa. Polega na wykonywaniu całej serii różnych zabiegów rehabilitacyjno-oddechowych, często bardzo czasochłonnych i męczących, zwłaszcza dla chorych w późniejszych stadiach choroby. Kolejnym elementem jest antybiotykoterapia. Wielu pacjentów przyjmuje na stałe antybiotyki wziewnie lub doustnie. Ponadto co jakiś czas każdy chory odbywa tzw. przeleczenie szpitalne, trwające co najmniej dwa tygodnie, w trakcie którego otrzymuje antybiotyki dożylnie. Ostatnim elementem jest podawanie enzymów trawiennych. Nie każdy chory musi je przyjmować, jednak gdy choroba do tego zmusza, enzymy muszą być podawane regularnie i do każdego posiłku. W przeciwnym razie pojawiają się ostre bóle brzucha oraz bardzo szybka i gwałtowna utrata masy ciała. Czytaj więcej...