Bądź przy mnie w walce o oddech Nie poddajemy się. WALCZYMY! Walka o oddech trwa! Pomóż mi zatrzymać chorobę, ja już tracę nadzieję Wsparcie w leczeniu, by móc dalej żyć Walka o oddech dla Wiktorii Roczna rehabilitacja i leki w walce z mukowiscydozą Adoptuj płuca – podaruj oddech Zobacz listę naszych zbiórek

Magda Sojka

Na leczenie i rehabilitacje

Cel zbiórki: ROCZNA REHABILITACJA I LEKI W WALCE Z MUKOWISCYDOZĄ
"Mamo kiedy będę zdrowa? Jak długo jeszcze będę brać te leki i robić inhalacje?" Takie pytania zadaje moja 4-ro letnia córka Magda, która choruje na ciężką genetyczną, wyniszczającą organizm chorobę zwaną mukowiscydoza.

Zebrano: 435 zł / 6000.00 zł

2018-11-30

Pozostało 11 dni, a brakuje jeszcze 5565 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc

O Stowarzyszeniu

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Naszą misją jest kompleksowa pomoc chorym na mukowiscydozę i ich rodzinom.

Wspieramy naszych podopiecznych w ich bieżących potrzebach i działaniach. Nadzorujemy prowadzenie ich subkont oraz wspieramy w pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych do zapewnienia odpowiedniego leczenia, rehabilitacji, a czasem i przeszczepu. Pomagamy dzieciom i dorosłym – kupujemy leki, finansujemy leczenie i operacje medyczne.

Szukamy najbardziej
potrzebujących chorych

Weryfikujemy potrzeby
i organizujemy zbiórkę

Przekazujemy zebrane
środki i sprawdzamy
ich wydatkowanie

Nasze aktualne zbiórki

Walka o oddech dla Wiktorii

Wiki to moje słoneczko , które mam nadzieję będzie mi jeszcze świecić przez długie lata. Nie pozwólcie zgasnąć tym promykom, które dodają mi sił do walki o lepsze życie mojej córki.

Zebrano: 4673 zł / 30000.00 zł

2018-11-30

Pozostało 11 dni, a brakuje jeszcze 25327 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc
Bądź przy mnie w walce o oddech

Proszę Was o wsparcie finansowe, gdyż leczenie przed i po przeszczepie jest bardzo kosztowne.

Zebrano: 964 zł / 31200.00 zł

2018-11-30

Pozostało 11 dni, a brakuje jeszcze 30236 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc
Nie poddajemy się. WALCZYMY!

Kamil to pogodny czternastoletni chłopiec, który każdego dnia walczy z mukowiscydozą. Inhalacje, drenaż, masa leków to jego codzienność. Do tego dochodzą liczne pobyty w szpitalu.

Zebrano: 1600 zł / 3000.00 zł

2018-11-30

Pozostało 11 dni, a brakuje jeszcze 1400 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc
Adoptuj płuca – podaruj oddech

Mukowiscydoza uwarunkowuje całkowicie życie chorego oraz jego najbliższego otoczenia, nie tylko poprzez konieczność stałej pomocy i fizjoterapii, ale także ogromne koszty leczenia, które dają szanse na poprawę, jakości i wydłużenie życia. Chorzy na mukowiscydozę są w swojej walce często osamotnieni, ponieważ ze względu na ryzyko zakażeń krzyżowych, nie mogą się spotykać z innymi chorymi.

Zebrano: 40 zł / 1000.00 zł

2018-11-30

Pozostało 11 dni, a brakuje jeszcze 960 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc
Wsparcie w leczeniu, by móc dalej żyć

Nazywam się Przemysław Sulewski, mam 9 lat i choruję na nieuleczalną chorobę-mukowiscydozę. Mukowiscydozę wykryto u mnie w 3 miesiącu życia.

Zebrano: 215 zł / 18000.00 zł

2018-11-30

Pozostało 11 dni, a brakuje jeszcze 17785 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc
Roczna rehabilitacja i leki w walce z mukowiscydozą

PROSZĘ WSZYSTKICH LUDZI O DOBRYM SERCU o pomoc – wsparcie finansowe, duchowe, o ODDECH dla mnie, który przedłuży moje życie, bym mógł jak najdłużej cieszyć się chwilami spędzonymi z moim najukochańszym synkiem, któremu DZIĘKUJĘ za słowa otuchy i wsparcia w ciężkich chwilach, gdy walczę z chorobą.

Zebrano: 1665 zł / 18000.00 zł

2018-11-30

Pozostało 11 dni, a brakuje jeszcze 16335 zł

Dowiedz się więcej jak pomóc

Udało nam się pomóc już 180 dzieciom w całej Polsce!

Razem zebraliśmy już 345 107,87 zł dla naszych podopiecznych!

Nasi partnerzy

Dowiedz się więcej o muskowiscydozie...

Mukowiscydoza to ciężka, nieuleczalna choroba genetyczna. Spowodowana jest uszkodzeniem białka CFTR, występującym u około ¼ populacji. Organizm chorego produkuje nadmierną ilość lepkiej wydzieliny, której trzeba się pozbywać w sposób mechaniczny. Mukowiscydoza jest chorobą wielonarządową, więc atakuje między innymi płuca, trzustkę i wątrobę, prowadząc do ich całkowitego zniszczenia. Towarzyszy jej wiele innych chorób takich jak np. cukrzyca czy choroby serca. Czytaj więcej...
Jest bardzo dużo objawów mukowiscydozy, które pozwalają na jej rozpoznanie. Najprostsze z nich to ciągle nawracające infekcje dróg oddechowych (np. zapalenie płuc), ciągły kaszel, duszności. Ponadto świszczący oddech, bardzo słony pot, przewlekłe zapalenie zatok, niska waga, niewielki wzrost oraz częste, tłuste i nieforemne stolce. Jednak aby mieć całkowitą pewność, należy wykonać badanie chlorków w pocie, lub u mniejszych dzieci badania przesiewowe. Czytaj więcej...
Każdy pacjent ma nieco inny przebieg choroby, więc również leczenie u każdego wygląda trochę inaczej. Są jednak trzy podstawowe elementy, obecne w leczeniu niemal każdego chorego. Pierwszym z nich jest fizjoterapia oddechowa. Polega na wykonywaniu całej serii różnych zabiegów rehabilitacyjno-oddechowych, często bardzo czasochłonnych i męczących, zwłaszcza dla chorych w późniejszych stadiach choroby. Kolejnym elementem jest antybiotykoterapia. Wielu pacjentów przyjmuje na stałe antybiotyki wziewnie lub doustnie. Ponadto co jakiś czas każdy chory odbywa tzw. przeleczenie szpitalne, trwające co najmniej dwa tygodnie, w trakcie którego otrzymuje antybiotyki dożylnie. Ostatnim elementem jest podawanie enzymów trawiennych. Nie każdy chory musi je przyjmować, jednak gdy choroba do tego zmusza, enzymy muszą być podawane regularnie i do każdego posiłku. W przeciwnym razie pojawiają się ostre bóle brzucha oraz bardzo szybka i gwałtowna utrata masy ciała. Czytaj więcej...