Walka o oddech trwa! 240 tys. zjedzonych leków, 2500 inhalacji, 60 pobytów w szpitalu! Walka o oddech dla Wiktorii Wsparcie w leczeniu, by móc dalej żyć Bądź przy mnie w walce o oddech Bądźcie przy mnie w drodze do przeszczepu płuc… Dzięki wam będę czuła się bezpiecznie. Będę mieć SIŁĘ do walki. MUKODUSICIELKO - Nie Poddam się! Ratunek dla płuc Anieli to ratunek całego jej życia Adoptuj płuca – podaruj oddech Zobacz listę naszych zbiórek

Zbiórka dla wielu potrzebujących

Walka o oddech trwa!

Cel zbiórki: Zakup przenośnych koncentratorów tlenu dla naszych podopiecznych
Kiedy płuca osoby chorej na mukowiscydozę mają około 20-25% wydolności, nie jest ona w stanie funkcjonować bez dodatkowego tlenu, do którego podania niezbędne jest posiadanie koncentratora tlenu.

Zebrano: 35 zł / 30000.00 zł

2019-12-31

Pozostało 70 dni, a brakuje jeszcze 29965 zł

Wesprzyj teraz

Historia

Kiedy płuca osoby chorej na mukowiscydozę mają około 20-25% wydolności, nie jest ona w stanie funkcjonować bez dodatkowego tlenu, do którego podania niezbędne jest posiadanie koncentratora tlenu. Chory w stanie skrajnej niewydolności oddechowej przez miesiące, a nawet lata nie jest w stanie ani na chwilę obyć się bez podłączonego tlenu. Nawet krótkie wyjście do innego pomieszczenia czy toalety nie jest bez niego możliwe. W domu nieodzownym wyposażeniem pokoju staje się ogromna maszyna jaką jest stacjonarny koncentrator tlenu. Większość z naszych podopiecznych posiada tylko koncentrator stacjonarny tlenu, przez co staje się niewolnikiem własnego mieszkania.

Wśród naszych Podopiecznych  są osoby, które mieszkają w miejscowościach odległych od jedynej na Pomorzu Poradni Leczenia Mukowiscydozy i oddziału specjalistycznego leczenia, które mieszczą się w szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku. Niestety ich stan zdrowia jest bardzo niestabilny i często trafiają tutaj na leczenie. Brak dostępu do tlenu podczas kilkugodzinnej drogi jest często wręcz niemożliwy i jedynie jeszcze pogarsza ich stan. Koszt przenośnego koncentratora posiadającego odpowiednie parametry wynosi ok 13000 zł. Dostępność do takiego koncentratora umożliwia im także normalniejsze życie w swoim środowisku, kiedy mogą wyjść z domu i załatwić swoje sprawy lub spotkać się ze znajomymi.

Jako Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oddział w Gdańsku pragniemy wspierać osoby chore także w zakresie wypożyczania takiego sprzętu. Mamy w świadomości fakt, że niewiele rodzin stać na zakup tak drogiego sprzętu, tym bardziej, że codzienna opieka i wysokie koszty leczenia (miesięcznie ok 1500-3000zł.), często przekraczają możliwości budżetowe naszych rodzin.

W związku z tym zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej zbiórki na zakup 2 przenośnych koncentratorów tlenu, które będziemy mogli użyczać najbardziej potrzebującym chorym.

Wpłaty

{{ item.contributor_name }}
{{ item.payment_value }}
Pokaż pozostałe wpłaty