Zobacz listę naszych zbiórek

PTWM oddział w Gdańsku

Simeox szansą dla wielu chorych na dłuższe i lepsze życie!

Cel zbiórki: Zakup aparatów Simeox
Drogi darczyńco, Trudno jest sobie wyobrazić codzienną walkę o oddech. To przecież taka normalna i naturalna czynność. Niestety nie dla wszystkich. Chorzy na mukowiscydozę muszą się mierzyć każdego dnia z trudami jakie stawia na ich drodze choroba. W tym właśnie walką o każdy cennych oddech.

Zebrano: 370 zł / 50000.00 zł

2021-12-21 → 2023-03-31

Zbiórka zakończona

Historia

Drogi darczyńco,

Trudno jest sobie wyobrazić codzienną walkę o oddech. To przecież taka normalna i naturalna czynność. Niestety nie dla wszystkich.  Chorzy na mukowiscydozę  muszą się mierzyć każdego dnia z trudami jakie stawia na ich drodze choroba.  W tym właśnie walką o każdy cennych oddech.

Mukowiscydoza jest ciężką, nieuleczalną i ogólnoustrojową chorobą o podłożu genetycznym, która przede wszystkim atakuje układ oddechowy oraz pokarmowy. Organizm każdego chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe, a przede wszystkim w układzie oddechowym, pokarmowym i rozrodczym. Jak dotąd jest chorobą nieuleczalną, ale wczesna diagnoza, badania kontrolne, odpowiednie systematyczne leczenie, fizjoterapia, aktywność  oraz szybki rozwój medycyny dają szansę na dłuższe i lepsze życie chorych na mukowiscydozę.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku od 25 lat opiekuje się chorymi na mukowiscydozę. Realizujemy projekty, które są pomocą w problemach związanych z leczeniem i rehabilitacją osób chorych na mukowiscydozę.  Dziś stajemy przed ważnym wyzwaniem, pragniemy prosić Państwa o pomoc. Chcemy zakupić 2 urządzenia/aparaty do fizjoterapii  oddechowej -  Simeox, które będą służyły naszym podopiecznym. Nie wszystkich chorych stać na zakup takiego urządzenia, dlatego nasza organizacja chce dać możliwość  spróbowania rehabilitacji z użyczeniem aparatu Simeox. Wiemy, już, że Simeox jest sprzętem, który znacznie ułatwia życie chorych.

„Simeox jest sprzętem wspomagającym rehabilitacje oddechowa, ma na celu rozrzedzenie zalegającej wydzieliny i odprowadzenie jej za pomocą wibracji powietrza podczas fazy zwykłego wydechu co pozwala wykonywać drenaż w sposób mniej meczący i mniej inwazyjny dla krtani czy całego układu oddechowego. Simeox skutecznie oczyszcza wydzielinę z dróg oddechowych, która przy mukowiscydozie jest głównym czynnikiem zapalnym i obciążającym cały organizm. Sprzęt ten dzięki swojej innowacji pomaga dotlenić organizm, a co za tym idzie osoba chora zyskuje energie do życia, ma ochotę na powrót do aktywności fizycznej czy inne sprawy związane z zżyciem codziennym. Dzięki temu sprzętowi szybciej wychodzimy z infekcji, możemy uniknąć pobytu na oddziale i stajemy się samodzielni, ponieważ nie potrzebujemy dodatkowych rąk do wspierania naszego procesu rehabilitacji”. – Ania, lat 33

„Jak mi lżej na płucach” Mogę wziąć głębszy oddech” – Lucjan lat 12

Simeox jest szansą dla wielu chorych na dłuższe i lepsze życie! Pomóżmy im w tej codziennej walce. Razem walczy się łatwej. Koszt zakupu jednego urządzenia to ok 25 tyś złotych. My chcemy zapewnić 2 takie urządzenia, żeby zapewnić łatwiejszy dostęp do sprzętu.

Prosimy Państwa o wsparcie i udostępnienie naszej zbiórki!

Dziękujemy za każde dobro!

PTWM oddział w Gdańsku

 

Można też wesprzeć zbiórkę wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto organizacji:

Tytuł przelewu: Zbiórka Simeox

Numer konta PLN: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 Bank Millennium S.A.

Konta walutowe:

Kod SWIFT banku   BIGBPLPW

IBAN  PL

Numer konta USD: 18 1160 2202 0000 0001 3049 4871 Bank Millennium S.A.

Numer konta EUR: 38 1160 2202 0000 0001 3049 4996 Bank Millennium S.A.

Numer konta GBP: 45 1160 2202 0000 0002 3256 2926 Bank Millennium S.A.

Tytuł przelewu: Zbiórka Simeox

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku

Adres: ul. Polanki 119, 80-308 Gdańsk