See a list of our collections

Wiktoria Kowalska

Wikimuko - nie poddam się

Purpose of the collection: Rehabilitacja, turnusy zdrowotne, leki i sprzęt do rehabilitacji.
Wiktoria od urodzenia choruje na Mukowiscydozę, jest po operacji niedrożności jelit i wielu innych zabiegach. Od ponad 6 lat nasza córka jest na indywidualnym nauczaniu z powodu wielorazowych pobytów w szpitalach i ciągłych infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Jej życie to ciągła walka o oddech i lepsze jutro. Mukowiscydoza zaatakowała nie tylko płuca, ale również trzustkę, wątrobę ...

Money raised: 10 zł / 20000.00 zł

2023-04-30

Days remaining: 89 and there is still missing: 19990 zł

Contribute now

History

Wiktoria od urodzenia choruje na Mukowiscydozę, jest po operacji niedrożności jelit i wielu innych zabiegach. Od ponad 6 lat nasza córka jest na indywidualnym nauczaniu z powodu wielorazowych pobytów w szpitalach i ciągłych infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Jej życie to ciągła walka o oddech i lepsze jutro. Mukowiscydoza zaatakowała nie tylko płuca, ale również trzustkę, wątrobę, jelita i cały układ pokarmowy. Nasz skarb co chwilę ma wizyty w innych poradniach (pulmonologiczna, chirurgiczna, gastroenterologiczna, laryngologiczna i neurologiczna). Organizm Wiki to jedna wielka bomba z opóźnionym zapłonem.

Leczenie tej śmiertelnej choroby to ponad 2000 zł miesięcznie, leki mukolityczne, antybiotyki, suplementy diety, enzymy trzustkowy, leki na wątrobę i jelita, inhalacje i sprzęty do rehabilitacji to koszt, na który nas przeciętnych ludzi nie stać, dlatego błagamy o pomoc dla naszej już czternastoletniej córeczki.

Z poważaniem rodzice

Kowalska Magdalena

Kowalski Jacek