See a list of our collections

Worth reading

2021-09-06
Cała Polska skacze dla chorych na mukowiscydozę!
Read more
2021-07-01
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wspieranie zbiórek dla chorych na mukowiscydozę!
Read more
2021-04-08
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Read more
2021-03-16
Twój 1% dodaje Nam skrzydeł do codziennej walki z mukowiscydozą! Ma on realny wpływ na realizacje działań na rzecz naszych podopiecznych i ich rodzin! Podaruj 1% walczącym z mukowiscydozą!
Read more
2020-12-08
Izolacja to termin, który pojawia się bardzo często w związku z epidemią koronawirusa. I tak już od ponad 8 miesięcy. Izolacja społeczna, dystans, brak lub ograniczony kontakt fizyczny. Tak trudno odnaleźć się wszystkim w nowej rzeczywistości, jaką wytworzyła pandemia. Większość z nas jest już
Read more
2020-12-02
Gry, zabawki, książki, sprzęt sportowy, słodycze, kosmetyki oraz środki medyczne - to prezenty, które wywołują uśmiech na twarzy dzieci chorych na mukowiscydozę. Na upominki czeka ponad 180 podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku. Akcja „Zostań Mikołajem” ruszyła po raz kolejny!
Read more
2020-11-17
Gdy wydolność płuc osoby chorej na mukowiscydozę spadnie do poziomu 25-20 proc. konieczne jest podawanie tlenu, wytwarzanego przez specjalny koncentrator. Większość chorych korzysta z koncentratorów stacjonarnych, które ma w domu. Jednak, aby wyjść z domu do lekarza czy na zakupy niezbędne jest korzystanie z przenośnego koncentratora tlenu.
Read more
2020-11-05
Mukowiscydoza utrudnia funkcjonowanie w sferze psychicznej, somatycznej i społecznej. Ograniczenia związane z chorobą często powodują zakłócenia w pełnieniu ról społecznych: m.in. rodzinnych i zawodowych. W przypadku mukowiscydozy, której postępu nie można obecnie zatrzymać, bardzo ważny jest odpowiedni styl życia – przestrzeganie zaleceń lekarza, rehabilitacja oddechowa, fizjoterapia, czy odpowiednia dieta.
Read more
2020-11-04
To autorski projekt Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku. Obejmuję on szkoły, w których uczą się nasi podopieczni- chorzy na mukowiscydozę oraz szkoły, które chcą rozwijać w swojej placówce wolontariat w oparciu o pomoc chorym na mukowiscydozę.
Read more
2020-11-03
Czas Covid-19 pokazuje jak trudna jest codzienność naszych podopiecznych. Izolacja, dezynfekcja i maseczki są nieodłącznym elementem ich życia. Chorzy na mukowiscydozę całe życie funkcjonują tak, jak my w czasie pandemii. Dlatego zachowanie wszelkich środków reżimu sanitarnego jest dla nich obroną przed groźnymi bakteriami i wirusami.
Read more